Často kladené otázky

Prečo je treba dezinfikovať automat na vodu?

Voda, ktorú získavate  je prefiltrovaná. Baktérie majú tendenciu sa zachytávať na výpustiach  vody  a môžu sa tam rozmnožovať. Pokiaľ by sa im ponechalo príliš slobody, ich množstvo by presiahlo únosný limit a mohli by nám  spôsobiť menšie zdravotné nepríjemnosti. Ale žiadny strach! Je veľmi jednoduché tomu zabrániť. Stačí  dodržovať pravidelnú sanitáciu výdajníka vody.

Ako často je potrebné vymieňať filtračné vložky ?

Vo výdajníku vody sú používame uhlíkové filtračné vložky, ktoré redukujú z vody chlór, nežiadúce aromatické látky a iné organické kontaminanty čím výrazne zlepšujeme chuť pitnej vody. Tieto filtre majú svoju absorpčnú schopnosť  6 mesiacov, preto aj servis a sanitácia výdajníkov vody prebieha v týchto šesťmesačných intervaloch.

Ako často sa prevádza pravidelný servis výdajníka vody Aquator ?

Každých šesť mesiacov.

V čom spočíva?

Vo výmene filtrov, kompletná dezinfekcia výdajníka vody vrátane odkvapkávajúcej misky, sanitácia výdajného priestoru a trysiek, vyluxovanie prachu z mriežky chladenia, kontrola elektroniky a kompresoru.

Prečo je dôležité prevádzať sanitáciu výdajníka vody pravidelne?

Pravidelný servis je potrebný pre zaistenie stálej kvality vody a aj predlžuje životnosť výdajníka vody.

Poraďte, ako mám odhadnúť počet odoberaných výdajníkov vody ?

Uvážte počet kolegov, resp. členov rodiny, ktorí budú výdajník vody užívať. Počítajte s miernou rezervou vody (rôzna podľa ročnej doby),  ale nezabudnite pritom na odporučenie : jeden výdajník vody je  cca. pre 30 členný kolektív . Žiadne obmedzenia v spotrebe vody ako u barelov . 

Ako dlho trvá inštalácia výdajníka vody Aquator ?

Typická inštalácia  zaberá  asi ½ hodinu .  To v prípade, keď nie sú žiadne obmedzenia s prívodom vody a elektriky.

Kontaktujte nás

Obchodné oddelenie:
Tel.: 0905 644 330
E-mail: filter@marlus.sk
Fax: 037/77 69 913
web: www.automatnavodu.sk

Životné prostredie a plastové fľaše

Životné prostredie

Podľa odhadov Svetového fondu na ochranu prírody je, že približne 2,7 milióna ton plastov sa každý rok používajú v priemysle balenej vody.

Vyskúšajte automat na vodu Aquator zadarmo!

Ionizátor vody   |   Drviče odpadu   |   Zmäkčovače vody   |   Automat na vodu   |   Úprava vody   |   Ozonátor   |   Sušiče rúk